המלצות

“הסדנא שהענקת לנו היוותה מקור השראה לרעיונות רבים. במיוחד העירה בי עניין להביט על העולם עם עדשות שונות: מהמקומי ליישום הגלובלי ולהתמודד עם בעיות מורכבות, שלפעמים רק נראות כך, עם כלים יישומיים ופשוטים. הרצון בי כעת הוא לצמוח בהרמוניה עם אתגרים גלובליים ולפעול בשיתוף למען השגת תוצאות ממשיות לשיפור איכות החיים בעולם האקספוננסיאלי שאנו חיים בו כיום”.

Lic. Federico Sigot, Consultora Sigot, Argentina.

 “אני עובד עם דר’ אמסל כבר מספר שנים בנושאי: פיתוח ארגוני, עיצוב מבנה ארגוני, איפיון צרכיי אתר פנים ארגוני, סקרים, מחקר יישומי ופיתוח ניהולי. בכל השנים האלה דר’ אמסל הוכיח ידע מעודכן, גישה מקצועית, ראייה מערכתית וחדשנית, שסייע לי ולמערכת להגשים מטרות חשובות”.

זוהר שרון M. A. , מנהל מנהל הידע העירוני בעיריית תל אביב-יפו.

 

“בין השנים 2000-2007 הקים ד”ר אמסל תשתית אקדמית ויישומית לפתח שותפויות, קשרים מקצועיים ואישיים בין פרטים וקבוצות בארץ ובחו”ל. ד”ר חיים אמסל נבחר לעבודה זו מבין יועצים בכירים רבים משום התמחותו וכשרונו בהבניית שותפויות בין קבוצות בארץ ובחו”ל.

הבנתו את השוני התרבותי ומשמעויותיו ובצידם בניית מערכת כלים ארגונית לבניית דיאלוג, הנתמך בבניית אמון, והבנה קוגנטיבית של מערכת אינטרסים משותפת, תרמה בצורה מכרעת להקמתן של 45 שותפויות.

בשיטת העבודה הייחודית ,ד”ר אמסל הביא את הקבוצות לפוזיציה של קבוצות עבודה עם משימות מוגדרות, הפיכת הגורמים המעכבים לשותפות אינטרסים ולהבנה יישומית כיצד לטפח ולתחזק שותפויות אלו וליישמם במונחי פרויקטים מתוקצבים ומדידים.

העבודה התהליכית הזו נעשתה תמיד בנועם הליכות, הנראה כמעט נדיר במקומותינו.

נאוה עזריה M. A. , מנהלת לשעבר התכנון האסטרטגי של שותפות 2000 בסוכנות היהודית.

 

“ההכשרה יצרה אצלי תפיסה שונה של סביבת העבודה. לדוגמא, תרגיל היצירתיות, נראה תחילה לא הגיוני, אך החיבור המושגי יצר רעיונות חדשים שניתן ליישם במצבים אחרים. זו הפעם הראשונה שאני בהכשרה בה מה שנראה לא נורמאלי הופך לנורמאלי”.

Guillermo Baldomero De León Sosa

מנהל מע’ מידע של המועצה למדע וטכנולוגיה – CONICYT, ממשלת גואטמאלה

 

רכשנו כלים חשובים תפיסתיים וביצועיים לעידוד וניהול בכלל ולתפקיד מנהל/ת חדשנות ויצירתיות בארגון בפרט.

המושגים, הגישות, המיומנויות והבנת תפקידי מנהלי החדשנות בארגון יתרמו בלא ספק להצלחתנו בתחום ניהול ועידוד היצירתיות. נכחנו לדעת כי ניתן לנהל ולעודד את התהליכים המורכבים של יצירתיות וחדשנות בארגון.

אנו תקווה כי תמשיכו במפעלכם, תודה ובהצלחה,

אתי ואילן אליאסי, אתרוג, ביוטכנולוגיות בע”מ.

 

ברצוני להודות לך על למידה בחדשנות. נפתח לי צוהר לעולם חדש, הוציא אותי מהמסגרת המחשבתית המרובעת, סה”כ נהנתי מאוד ולמדתי רבות גם על עצמי. אביטל שרעבי – KHM.co.il

 

סדנה יוצאת מן הכלל. היחידה שבניסיוננו העסיקה את מוחנו גם לאחר סיומה, גם בבית וגם בעבודה. הכשריה אותנו לחשוב בצורה נכונה, יצירתית ולהבין בעיות במונחי אתגרים.

רינה ברבר שטיין, ירון כדורי, יורם שגיא, מרכז אקדמי פרס, רחובות.

 

חדשנות היא מסוג הנושאים שנראים כאילו נעשו עם חומרים מפלנטה אחרת ולמען אנשים עם שיער ירוק. התהליך עזר לי להבין שהתשומות לחדשנות, נמצאים ממש לידי בהישג יד. ובנוסף, קיבלתי כלים למנף אותם. יכולות הדמיון האנושי הן אין סופיות, אך לרוב אנו חיים חסרי דמיון. גיליתי את העצמה בדמיון וכיצד להעביר עצמה זו לרעיונות עסקיים.

Mauricio Montoya Piedrahita, Empresas Publicas de Medellín, Profesional Relaciones Externas, Relaciones con

Medellín y Antioquia

 

זה הסמסטר האחרון שלי באוניברסיטה והקורס הזה הוא מס’ 1!

שירלי סופר, אינטל, מנהלת Outsourcing אירופה ואסיה.

 

בעולם של שינוי מתמיד, חיוני שכל מנהל יעבור הכשרה מאין זו, להבין וליישם את ניהול החדשנות. אני בטוח שהידע והכלים שרכשתי אממש בעבודה היום-יומית שלי. מקווה שדרכינו יצטלבו בעתיד הקרוב שוב.

טל יצחקי, מנהל רכש, אלווריון, ישראל.

 

התהליך של דר’ אמסל הוא שער ענק לדרך של ניהול החדשנות. המתודולוגיה של למידה תוך כדי עשייה והניסיון הרב תרבותי שלו מאפשרים לך לממש זאת, כך שאין צורך לקרוא 100 ספרים ע”מ להבין את המושג.

Prof. Patricia Montalvo, El Salvador.

 

סדנאות החדשנות של דר’ אמסל מספקות כלים פראקטיים להבין ולממש חדשנות בקרב צוותי עבודה. היישום קל יותר עקב ההמשגות הברורות והרלוונטיות. זה צעד ראשון לגשת לאתגרים בצורה פרודוקטיבית ויצירתיות יותר, גם בעבודה וגם בחיים האישיים. לאחר הסדנא, כשהכלים בידך העבודה היא לשפר את הנלמד, טוב מאד!

Manuel Bogado, ABN AMRO, Paraguay.