יצירת ארגון חדשני ותחרותי לאורך זמן

חדשנות היא מילת המפתח בארגון השואף להתחרות בהצלחה ולצמוח בטווח הארוך בסביבה בה הוא פועל. על מנת להיות מנהיגים ומובילים בסביבה העסקית, הערך המוסף של הארגון צריך להיות ברור ומובהק, ועליו להתקיים לאורך זמן, זאת נוכח הדינמיות הגבוהה בסביבה החיצונית של הארגון. Poiesys מציעה מגוון שירותי ייעוץ ופיתוח ארגוני, מקצועיים ומובנים, הכוללים כלים וטכניקות לפיתוח תהליכים יישומיים המעודדים יצירתיות וחדשנות, שיאפשרו לארגון שלכם לפתח ולשמור על יתרונותיו היחסיים לאורך זמן, ולהיות תמיד צעד אחד לפני כולם.

מהי חדשנות תחרותית?

בעבר, התפישה הרווחת הייתה שמספיק להיות טוב במה שאתה עושה בשביל להצליח. עם השנים, הבינו ארגונים רבים, כי על מנת להישאר רלוונטי עליהם להיות הכי טובים במה שהם עושים.

על מנת להצליח לאורך זמן, על הארגון להציע חדשנות מהפכנית המבוססת על יכולות הליבה שלו. Poiesys, מעמידה לרשותכם מגוון מתודולוגיות שפותחו לצורך הובלת הארגון שלך באופן שיטתי, באמצעות מתודולוגיית ה- OT2I, מארגון מסורתי לארגון חדשן אשר מיישם בהצלחה תהליכים לפיתוח, יישום וניהול רעיונות חדשים באופן תדיר.

Poiesys עושה זאת עבורך

הטכניקות והכלים אשר פותחו על ידי Poiesys מאפשרים לך לייצר תרבות ארגונית המעודדת חדשנות וזאת באמצעות יישום התהליכים הבאים:

  • נבנה יחד איתכם כלים למדידת ROI של הפעילות ליצירת חדשנות בארגון.
  • נאתר איתכם את הלקוחות שקונים חדשנות ונלמד את הארגון כיצד לנהל דיאלוג חכם איתם.
  • נציג וניישם מנגנון סינון לבחירה הרעיונות הטובים ביותר, כך שיעודד חדשנות בקרב העובדים.
  • נאתר את כל יכולות הליבה של הארגון ונהפוך את החדשנות לכלי אסטרטגי עבורכם באופן שיטתי.
  • נלמד את הצוות הניהולי כיצד לנהל אנשים יצירתיים וצוות חדשניים, כיצד לזהות מיומנויות ייחודיות של העובדים ולמנף אותן לכיווני חדשנות והצלחה.
  • נלמד אתכם כיצד לזהות את צרכי הלקוח ונלווה אתכם בניהול דיאלוג איכותי עימו, זאת על מנת לכוון ולמקד את החדשנות בארגון, כך שתענה על הצרכים העתידיים של לקוחותיכם.
  • נלמד אתכם כיצד ליצור אווירה חיובית בארגון עם הערכה לעובדים אשר תעודד אותם להתעלות על עצמם ולהתבטא באמצעות העלאת רעיונות יצירתיים שיתמכו בארגון ויקדמו אותו.